LUNED

aktivní steampunkerka, tanečnice, zpěvačka
7. 3. 2022

ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ

Jsem orientální tanečnice a lektorka orientálního tance, zpěvačka, skladatelka a fotomodelka. Do steampunku jsem se zamilovala a jsem moc ráda, že jde s mými aktivitami krásně skloubit a mohou tak vznikat zajímavé nové věci. Ráda se nechávám inspirovat muzikou se steampunkovým nádechem a tvořím na ni choreografie, se kterými vystupuji na steampunkových akcích.

KDY A JAK JSI SE DOSTALA KE STEAMPUNKU?

V roce 2015 přes svého tehdejšího partnera. Bylo to pro mě něco nového a úchvatného, steampunk si mě zkrátka získal.

CO MÁŠ NA STEAMPUNKU RÁDA?

Jiný svět, eleganci, pestrost, originalitu, nádech viktoriánské éry a verneovské atmosféry. To, že na chvíli mohu do tohoto jiného světa plného skvělých a stejně naladěných lidí uniknout, fantazírovat, nechat se jimi inspirovat a být kreativní i jinak.

JAKÉ JE TVOJE OBLÍBENÉ DÍLO, AUTOR NEBO INTERPRET Z OBLASTI STEAMPUNKU?

Z oblasti hudby mám nejraději skupiny Abney Park a Steam Powered Giraffe. Z oblasti literatury je pro mě nepřekonatelný Jules Verne, kterého považuji za velkou studnici inspirace pro steampunk. Stejně tak filmy podle jeho knižních předloh - např. Tajemství ocelového města nebo Tajemství hradu v Karpatech. Mezi další oblíbené filmy také patří Adéla ještě nevečeřela a Sherlock Holmes.

ODKUD JSI A KDE SE S TEBOU MŮŽEME SETKAT?

Žiji v Praze a vidět mě můžete na steampunkových piknicích a dalších akcích, ale také na akcích tanečních a hudebních, kde vystupuji jako orientální tanečnice (sólo i se Zahra Dance group) a zpěvačka. Také vyučuji pod Institutem regenerace orientální tanec na Žižkově.

JAK SE TVOJE RODINA STAVÍ K TVÝM STEAMPUNKOVÝM AKTIVITÁM?

Velmi kladně. Rodině se vždy líbí fotografie a videozáběry z akcí, zejména z Konopiště. Líbí se jim kostýmy, vynálezy, pestrost a zachycená atmosféra. Vždy se těší na nové fotky.

JE NĚCO, NA CO JSME SE ZAPOMNĚLI ZEPTAT?

Ne.


WEB

FOTOGRAFIE

Vytvořte si webové stránky zdarma!