MARTINA EIGNEROVÁ
MARKÉTA VON SPERNAK

aktivní steampunkerka, kostýmová švadlena
18.5.2022

ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ

Jsem na plný úvazek máma 3 dětí, příležitostná lektorka, velmi zřídka modelka, tvůrce všeho možného a skvělý vývojář bláznivých nápadů, aneb jak za pár dní ušít celý kostým a tak podobně.

KDY A JAK JSI SE DOSTALA KE STEAMPUNKU?

Odhaduji, že asi tak v roce 2010 přišel kamarád u piva s nápadem začít dělat steampunk. Pak jsme na Facebooku založili první českou steampunkovou skupinu Steampunk Czech Republic, kde jsem dodnes správcem. V Brně ale tenkrát žádná steampunková komunita nebyla, do té jsem se dostala až po letech tady v Praze a tuším, že první piknik, kterého jsem se už s mou první dcerou zúčastnila, se konal v roce 2016.

CO MÁŠ NA STEAMPUNKU RÁDA?

To že si člověk může vytvořit cokoliv a kostým se nemusí držet dobových reálií, člověk, když nechce, nemusí bádat, co všechno do daného období smí použít, protože je to čistá fantazie. Taková lepší verze reenactingu.

JAKÉ JE TVOJE OBLÍBENÉ DÍLO, AUTOR NEBO INTERPRET Z OBLASTI STEAMPUNKU?

Kniha, určitě Lady Mechanika. Miluju obrázky. Film asi Tajemství hradu v Karpatech Oldřicha Lipského a Vynález zkázy Karla Zemana. Momentálně mám několikaleté období, kdy v podstatě neposlouchám jinou hudbu než dětské zpívání, ale hodně mě ovlivnil Abney park.

ODKUD JSI A KDE SE S TEBOU MŮŽEME SETKAT?

V současnosti žiji s rodinou v Praze. Setkat se se mnou můžete na většině steampunkových akcích jako jsou pikniky kolem Prahy a na Fantastické Ostravě.

JAK SE TVOJE RODINA STAVÍ K TVÝM STEAMPUNKOVÝM AKTIVITÁM?

Kladně, zatím na spoustu akcí chodí se mnou. Děti mají moc rády kostýmy.

JE NĚCO, NA CO JSME SE ZAPOMNĚLI ZEPTAT?

Asi ne.

FOTOGRAFIE

Vytvořte si webové stránky zdarma!