FÍRER
Z NAPAŘENÉ HLAVY

aktivní steampunkerka, provozní a kadeřnice prvního pražského steampunkového kadeřnictví a holičství,
šéfka Lovu steampunkového pokladu a sekce HRA na webu Steamzine
2.3.2022

ŘEKNI NÁM NĚCO O SOBĚ

Jsem provozní prvního pražského steampunkového kadeřnictví a holičství Napařená hlava - moje profese je tedy kadeřník/holič. Taky jsem chovatelka dvou krakenů (moji milovaní synáčci jsou příšerky po matičce), obsesivní fanoušek hororů, výrobce kostýmů a propek, čas od času fušuji do modelkování a líčení a víceméně pravidelně svolávám různá steampunková setkání.

KDY A JAK JSI SE DOSTALA KE STEAMPUNKU?

Řekla bych že hned, jak jsem se dostala k volnému surfování po internetu. Vizuální stránka steampunku je něco, co se mi prolíná i do běžně nošeného oblečení. Dlouho jsem tedy byla jen online šmírák zahraničních steampunkerů a až v roce 2013 jsem zjistila, že existuje steampunková komunita i tady v Čechách. A od roku 2015 jsem, myslím, v komunitě celkem provařená tlama.

CO MÁŠ NA STEAMPUNKU RÁDA?

Pevné napojení na viktoriánského období a současně obrovskou svobodu v tom, jak celé téma uchopit a uplácat po svém. Nejsem stylový purista, naopak bych se označila spíš jako narušitel zajetých pořádků a ke steampunku si většinou přimíchám ještě trochu něčeho pro opepření - postapo, horor, etniku, pohádku... Viktoriánské dámy mi úplně nejdou, ale steampunkového mechanika, nomáda, lovkyni démonů nebo čarodějnici umím vyšvihnout jako nic.

JAKÉ JE TVOJE OBLÍBENÉ DÍLO, AUTOR NEBO INTERPRET Z OBLASTI STEAMPUNKU?

Jednoznačně Leonard Medek. Český spisovatel fantastiky, praktikující steampunker (ano, je možné se s ním potkat a seznámit na steampunkových událostech), velmi šikovný zlatník a hlavně - už jen to, jak mluví, mě prostě baví.

ODKUD JSI A KDE SE S TEBOU MŮŽEME SETKAT?

Jsem Pražák jako poleno, takže na velké většině pražských steampunkových akcí a občas si udělám i výlet na mimopražskou akci. Jednoznačně a jen pro sebe si mě samozřejmě můžete ulovit v Napařené hlavě.

JAK SE TVOJE RODINA STAVÍ K TVÝM STEAMPUNKOVÝM AKTIVITÁM?

Krakeni lehce přezíravě, oba inklinují spíš ke cosplayi, ale třeba ještě podlehnou. Zbytek rodiny to bere jako moji vášeň a milou podivnost a jsou veskrze podporující a chápající.

JE NĚCO, NA CO JSME SE ZAPOMNĚLI ZEPTAT?

Tahle moje přezdívka vznikla v Napařence. Provozní je prý moc dlouhé, moje jméno moc něžné a moje "hedvábně hladká", pünktlich povaha potřebuje něco akurátního. Tak jsem vyfasovala tenhle titul a po čase s ním prostě srostla.

FOTOGRAFIE

FÍRER:

FACEBOOK

INSTAGRAM

NAPAŘENÁ HLAVA:

WEB

FACEBOOK

INSTAGRAM

Vytvořte si webové stránky zdarma!