WORLD OF SMOG - RISE OF MOLOCH
​​​​​​​ROZŠÍŘENÍ

DESKOVÁ HRA

s laskavým svolením Tomáše Volného
převzato ze stránky Tomovo herní okénko

3.5.2022

ROZŠÍŘENÍ:

  • GENTLEMEN OF HER MAJESTY'S SERVICE
  • THE BAKER STREET SET
  • THE EMBASSY!
  • THE DRAGON
  • THE MEKASYLUM
  • THE WHEEL
  • STRETCH GOALS BOX

JAZYK HRY: anglický

POČET HRÁČŮ: 2-5

DOPORUČENÝ VĚK: od 14 let

HERNÍ DOBA: 90 min

VYDAVATELÉ: CMON Limited, Guillotine Games

AUTOŘI: David Rakoto, Christophe Madura

ROK VYDÁNÍ: 2017

Minule jsem psal o téhle steampunkové hře a slíbil jsem udělat nějaký přehled rozšíření, která k tomu šla na KS pořídit. Jde o menší krabice, které jsou vždy tematicky zaměřené, je tam okolo 16 figurek, a hlavně další ucelená kampaň. Výjimkou je Stretch Goals box, o tom se zmíním nakonec.

GENTLEMEN OF HER MAJESTY'S SERVICE

Toto rozšíření nemám, přišlo mi už zbytečné, do hry přidává 6 nových postav Gentlemanů. Jestli jsem to správně pochopil, jde o upravené hrdiny, kteří byli v nějaké starší hře stejného jména.

A teď už k tematickým krabicím.

THE BAKER STREET SET

Znalý klasické literatury již tuší, že název ulice odpovídá adrese věhlasného detektiva Sherlocka Holmese, který se spolu se svým věrným druhem doktorem Watsonem připojí k dobrodruhům. Na druhé straně je Colonel Moran a Irene Adler, kteří se snaží oživit genia zločinu Moriartiho. Toto je malé rozšíření, obsahuje 4 figurky a krátkou kampaň, která má jen 2 mise. Zajímavostí je také, že Morana i Irenu můžete v jiných misích hrát i jako kladné hrdiny.

THE EMBASSY!

V tomto rozšíření jsou neohrožení Gentlemeni vysláni, aby prozkoumali podivné události kolem tajemné ambasády. Rozšíření přináší zcela novou kampaň tří kapitol, která začíná odvážným útěkem z infikované policejní stanice do samých hlubin londýnské kanalizace! Můžete se těšit na chapadla a jiné podivné mutace.

Přidají se k vám dva noví hrdinové, Elisabeth Sparkle a Lord Baron Mantas, který je takový steampunkový Ironman. Přibyli noví agenti a máme tady několik anglických bobíku, kterým ovšem podivně narostla chapadla.

Během této kampaně nebudou Gentlemani získávat zranění, ale roztodivné mutace, jako paži s čepelí, vylepšených smyslů či nějaké to chapadlo! Ale i když tyto mutace dokážou poskytnout nesmírnou moc, platí za to strašnou cenu - každé kolo existuje šance, že by nadvládu nad nimi mohl převzít mimozemský hostitel a předat Gentlemany pod nadvládu Nemesis.

THE DRAGON

Něco se děje v Čínské čtvrti. V tomto rozšíření se budou Gentlemeni snažit překazit hanebný plán tajné organizace známé pouze jako "Drak". Kampaň se skládá ze 3 misí a Gentlemeni se vydají do tajemné čtvrti Limehouse; jejich vyšetřování je zavede do špinavých skladišť i opiových doupat za hranicemi. Sledují zdroje tajemných toxinů a elixírů, které začaly otravovat obyvatele Londýna.

Dostanete 2 nové hrdiny (k vlkodlakovi se přidává chytrý gorilí samec pan Honk), 3 agenty včetně vůdce organizace Fu Manchua nebo Opiového draka, 1 typ nových přisluhovačů, nějaké herní desky a další příběh, do kterého se můžete pustit. Celá kampaň má 3 mise.

V tomto rozšíření jsou přidány karty otravy, které nahrazují původní zranění a agenti pracují s tím, že jsou někteří Gentlemani otráveni. Aby se Gentlemani mohli bránit, musí získávat protijed.

THE MEKASYLUM

Zatímco se Unicorn Club věnuje ochraně Koruny, tentokrát přichází ohrožení zevnitř! Šílený vynálezce Signore Gepetto, bývalý Mekamancer Koruny, se vrátil a zaútočil na samotný klub, útokem obrovského mechanického Pinokia. Gentlemani si to nenechají líbit a chystají odvetu. Vydávají se hluboko do opuštěného zábavního parku, aby se pomstili tomuto podlému ďáblovi!

Dostanete další 2 hrdiny - bývalého husara Archbalda Agrave a slečnou Liddel, dceru mocného Mekamancera s duchem malé Alenky s bílým králíčkem. Mezi agenty se zařadí šílený vědec Signore Gepetto, malá Lilly Orghan, mechanický Pinokio a doplní je armáda zabijáckých hraček z krabičky. Kampaň má zase 3 mise a nové mapové dílky zobrazují právě opuštěný zábavný park, kde se příběh odehrává.

I zde je nová mechanika, kdy se po zemi válí různá ozubená kolečka a gentlemani i agenti z nich mohou získávat užitečné věcičky. A přisluhovači mohou získávat akci navíc.

THE WHEEL

V srdci Londýna se vynořily starověké síly, které pohlížejí na smogem zahlcené ulice a jejich zkažené masy jako na anathemu přirozené rovnováhy světa. Jsou to následovníci The Wheel. Tato skupina cikánů, čarodějnic a víl, která vyvolává prvotní magii, se nyní snaží vyčistit tuto černou skvrnu z přírodní říše - všemi nezbytnými prostředky.

Dostane opět 2 nové hrdiny - ctihodného reverenda Dudley a jeho ženu, která je zde jako duch, 4 nové agenty, například i babu jagu nebo golema, přisluhovače, nějaké herní desky a další kousek příběhů. Celá kampaň má 3 mise.

Další novinkou jsou karty kletby, které nahrazují balíček zranění. Tyto kletby mohou zdánlivě i pomáhat, ale každá zabírá jeden slot, který lze jinak použít pro vybavení.

STRETCH GOALS

A na konec je tady krabice, ve které jsou Stretch Goals, které byly odemčeny během kampaně na Kickstartru. Je tam hromada figurek. Dostanete 8 nových gentlemanů včetně například kapitána Nema nebo Philease Fogga. Dále je zde 16 nových agentů a 18 minonionů, kteří slouží a pro které je zde kniha scénářů. V knize scénářů je jedna tří kapitánová kampaň nazvaná Cirkus, samostatná mise, kde se gentlemani utkají s kapitánem Nemem a Kali, samostatná mise z Egypta a dvouscénářová mise nazvaná Jáma.

úvodní info převzato z https://www.zatrolene-hry.cz/

FOTOGRAFIE

TOMOVO HERNÍ OKÉNKO

Vytvořte si webové stránky zdarma!