NIGHTINGALE9
RESTAURACE, PRAHA

Steampetka
14. 4. 2022 / aktualizováno 19.12.2022

Nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze najdete jednu z mála českých steampunkových restaurací. Kdo umí anglicky, přeloží si název této restaurace jako Slavík9. A Slavík9 je i adresou restaurace. Tedy samozřejmě, že ne Slavík9, ale Slavíkova ul. 9.

Restaurace vznikla v roce 2019 a zaměřuje se především na burgry, ale také si zde můžete dát jídla z jiných částí světa, běžnou středoevropskou kuchyni a nechybí ani smažený hermelín. Zajít sem můžete nejen na oběd nebo večeři, ale třeba jen na kávu nebo se posadit na bar. Hlavní místnosti vévodí kožená sedačka a nad hlavami se vznáší vzducholoď, takže prostor připomíná spíše klub než restauraci. Ale nebojte se, dovnitř pustí kohokoliv, steampunkový kostým se nevyžaduje.

Nám se v restauraci sedí velice příjemně, takže jsme zde začali dělat nepravidelná setkání steampunkerů. Ale více, než co tam můžeme sníst, nás zajímá, jak to tam vypadá, takže mrkněte na obrázky. I když, volit mezi špatným jídlem a pěkným designem restaurace bych nechtěla. Naštěstí se v Nightingale9 vaří dobře, takže nás tato Sofiina volba nečeká.

CO O RESTAURACI NAPSAL JEJÍ MAJITEL:

Vždy jsem chtěl vytvořit speciální místo, kde by se lidé scházeli a při každé návštěvě mohli objevit nový detail v naší restauraci. Myslím si, že se nám podařilo vytvořit skvělé místo, které není typickým fastfoodovým podnikem, ale uchvátí návštěvníka svým šarmem a citem pro detail. Pracovali jsme tvrdě na veškerých detailech jak interiéru, tak kvality a kombinací našich jídel.

FOTOGRAFIE

Restaurace změnila majitele/provozovatele a nyní se tam nachází jiný podnik.

Vytvořte si webové stránky zdarma!